Morpol Ustka

Głównym ośrodkiem produkcji firmy Morpol jest specjalistyczny zakład w Ustce, w którego skład wchodzi między innymi największa przetwórnia łososia na świecie. Lokalizacja na wybrzeżu umożliwia odbiór świeżej ryby transportem drogowym oraz morskim bezpośrednio z Norwegii i Szkocji.

Surowcem wyjściowym dla wszystkich wyrobów marki Morpol są zawsze maksymalnie świeże ryby. Choć utrzymanie świeżości dostarczanych ryb zapewnia kompleks nowoczesnych chłodni, zasadniczo ryby poddawane są obróbce niemal natychmiast w celu uzyskania najlepszego smaku oraz zachowania walorów odżywczych szerokiego asortymentu wyrobów wędzonych, marynowanych, świeżych i mrożonych.    


Supernowoczesny zakład obejmuje główną przetwórnię o powierzchni 8.000  m2, w której pracują najnowszej generacji urządzania do obróbki wstępnej polegającej na filetowaniu i trymowaniu. Tak przygotowane ryby trafiają do wyspecjalizowanych sekcji, gdzie poddane są dalszej obróbce, np. tradycyjnemu wędzeniu, które odbywa się w specjalnie zaprojektowanych komorach wędzarniczych wykorzystujących dym z lokalnie pozyskiwanego drewna bukowego. Zakład w Ustce przetwarza w ciągu roku ponad 60 tys. ton surowego łososia i posiada ogromne rezerwy zdolności produkcyjnej odpowiadające rosnącemu zapotrzebowaniu na wyroby Morpolu.

Wyjątkowy poziom elastyczności zakładu zapewnia około 3.000 wysoko wykwalifikowanych pracowników obsługujących wielofunkcyjne urządzenia do przetwórstwa i pakowania ryb. Pozwala to w bardzo krótkim czasie dopasować produkcję do zmieniających się potrzeb naszych klientów. Pracownicy, skala zakładu w Ustce oraz stale prowadzone inwestycje umożliwiają firmie Morpol osiągać niedościgniony poziom wydajności. Morpol minimalizuje ilość produkowanych odpadów, a jednocześnie zapewnia najwyższą jakość, optymalną cenę, niezawodność dostaw i wysoki poziom wygody dla swoich odbiorców i konsumentów. Potwierdzeniem tych osiągnięć są liczne uzyskane przez firmę certyfikaty.