Morpol Specialities

W pełni zmodernizowany zakład Morpol Specialities w Słupsku to swoista wylęgarnia innowacji, gdzie nieprzerwanie prowadzi się prace nad poszerzeniem asortymentu dostosowanych do potrzeb rynku przetworów z łososia.

Zespół około 80 wysokiej klasy specjalistów pracuje w zamkniętym obiegu produkcyjnym niezmiennie spełniającym najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa żywności. Ostatnia modernizacja i rozbudowa zakładu miała miejsce w latach 2013–2014.


Zakład jest wyposażony w szereg maszyn i urządzeń pozwalających realizować kompleksowe przetwórstwo, w tym wędzenie na gorąco i zindywidualizowane pakowanie wyrobów. Wiele rodzajów wyrobów zyskuje jednak swoje specyficzne właściwości dzięki ręcznie wykonywanym pracom, tam, gdzie automatyzacja nie jest możliwa.  Bardzo ważnym aspektem prowadzenia produkcji jest maksymalne wykorzystanie każdej ryby, która jako surowiec trafia do zakładu Morpol Specialities z pobliskiego zakładu Morpol w Ustce.

Bogaty asortyment produktów gotowych do spożycia na zimno i na gorąco, w tym suchych i miękkich kiełbas, kebabów, burgerów, krokietów i pieczeni stanowi wykwintne połączenie mięsa łososia z innymi składnikami, m.in. ziołami i przyprawami. Nowe produkty są w pierwszej kolejności sprzedawane na terenie Polski.