Nasze Fabryki

Morpol jest światowym liderem produkcji wędzonego łososia. Działając w grupie współpracujących ze sobą specjalistycznych zakładów opracowuje i dostarcza produkty na zamówienie klientów. W swoim supernowoczesnym zakładzie przetwórczym w Ustce firma wykorzystuje komory wędzarnicze o specjalnej konstrukcji pozwalającej osiągać ponadprzeciętną jakość łososia wędzonego na zimno i na ciepło. Przygotowanie i konfekcjonowanie tych wykwintnych wyrobów odbywa się według ściśle uzgodnionej specyfikacji z odbiorcami z branży handlowej i gastronomicznej z całego świata.

Produktami stanowiącymi uzupełnienie wyrobów wędzonych jest łosoś marynowany, świeży i mrożony oraz stale poszerzany asortyment specjałów z łososia.

Zakład w Ustce o zdolności przetwórczej 60.000 ton zatrudnia około 3.000 osób. W celu zapewnienia kompleksowej oferty swoim odbiorcom Morpol posiada ponadto uzupełniające zakłady produkujące specjały z łososia.  


Morpol Laurin to wysoce specjalistyczny zakład krojenia i konfekcjonowania na zamówienie.

Morpol Specialities to zakład będący swoistą wylęgarnią innowacji, gdzie opracowuje się wciąż nowe receptury pozwalające stale poszerzać asortyment przetworów z łososia produkowanych z myślą o gustach i wygodzie klienta.

Morpol Technologies to zespół wyspecjalizowanych inżynierów, których zadaniem jest doskonalenie technologii produkcji oraz konserwacja urządzeń przetwórczych w celu zapewnienia ich bezawaryjnej pracy.

Laschinger Seafood GmbH w Niemczech obsługuje największy europejski rynek łososia wędzonego oferując wysokiej jakości specjały z łososia marki Laschinger. Specjalistyczne linie do krojenia i pakowania odpowiadają zarówno na potrzeby rynku lokalnego, jak i rynków eksportowych Austrii i Szwajcarii.

Marine Harvest Kritsen we Francji to renomowana wędzarnia łososia oferująca bogaty asortyment znakomitych wyrobów trafiających w gusta francuskiego konsumenta. Ponadto, firma Morpol jest właścicielem Morpol Francja SAS, zakładu krojenia i konfekcjonowania obsługującego rynek francuski, hiszpański i portugalski. Francja jest drugim pod względem wielkości rynkiem europejskim produktów z łososia.

La Couronne w Belgii to specjalistyczna wędzarnia łososia obsługująca miejscowy rynek.