O Nas

Morpol wypracował pozycję światowego lidera dostarczając przedsiębiorstwom handlu detalicznego oraz gastronomii najwyższej jakości przetworów z łososia po konkurencyjnych cenach. Morpol słynie z poszukiwania nowatorskich rozwiązań w procesach przetwarzania i pakowania wyrobów. We współpracy ze swoimi odbiorcami hurtowymi tworzy unikalne produkty dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Morpol wytwarza najwyższej jakości łososia wędzonego, marynowanego, świeżego, mrożonego oraz specjały z łososia. Jest to możliwe dzięki zatrudnieniu specjalistów obsługujących zaawansowane technologicznie urządzenia przetwórcze zaprojektowane specjalnie dla firmy Morpol. W celu uzyskania produktu spełniającego wysublimowane oczekiwania klientów część prac wykonywanych jest ręcznie.

Dzięki skali oraz umiejscowienie supernowoczesnego zakładu przetwórstwa w strategicznym miejscu na wybrzeżu (Ustka) możliwe stało się osiągnięcie wydajności produkcji na wyjątkowym poziomie.

Organizacja produkcji pozwala na zminimalizowanie odpadów, a tym samym na wykorzystanie cennego surowca do maksimum.

Morpol należy go Grupy Marine Harvest, która jest światowym liderem hodowli łososia i jednym z największych producentów ryb i owoców morza na świecie.

 


Fabryki

Morpol jest światowym liderem produkcji wędzonego łososia. Działając w grupie współpracujących ze sobą specjalistycznych zakładów opracowuje i dostarcza produkty na konkretne zamówienie. W swoim supernowoczesnym zakładzie przetwórczym w Ustce firma wykorzystuje komory wędzarnicze o specjalnej konstrukcji pozwalającej osiągać ponadprzeciętnie wysoką jakość łososia wędzonego na zimno i na ciepło. Przygotowanie i konfekcjonowanie tych wykwintnych wyrobów odbywa się ściśle według specyfikacji uzgodnionych z odbiorcami z branży handlowej i gastronomicznej na całym świecie.

Uzupełnieniem wyrobów wędzonych zapewniającym maksymalne wykorzystanie każdej ryby jest łosoś marynowany, świeży i mrożony oraz stale poszerzany asortyment specjałów z łososia.

Zakład w Ustce o zdolności przetwórczej 60.000 ton zatrudnia około 3.000 osób. W celu zapewnienia kompleksowej oferty swoim odbiorcom Morpol posiada ponadto uzupełniające zakłady produkujące specjały z łososia.   

Morpol należy go Grupy Marine Harvest, która jest światowym liderem hodowli łososia i jednym z największych producentów ryb i owoców morza na świecie.