Logistyka

Sprawna logistyka, czyli dostarczanie właściwych wyrobów we właściwym miejscu i o właściwym czasie,  to nieodłączny element niezawodności firmy Morpol. Firma posiada własną flotę samochodów, a w okresach szczytowego zapotrzebowania posiłkuje się dodatkowo usługami zatwierdzonych zewnętrznych firm spedycyjnych.

Lokalizacja głównej przetwórni w Ustce umożliwia odbiór świeżej ryby transportem drogowym oraz morskim między innymi bezpośrednio z Norwegii i Szkocji. To również dogodny punkt wysyłki wyrobów do klientów drogą morską lub lotniczą. Przykładowo Ustkę i Berlin dzieli zaledwie kilka godzin jazdy samochodem. Podobnie jest w przypadku głównych portów lotniczych w Niemczech. Produkty Morpolu mogą znaleźć się na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych w ciągu zaledwie 48 godzin od wysyłki.

W ciągu dobry można dotrzeć transportem drogowym do innych ważnych lokalizacji, w tym we Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Rynek austriacki i szwajcarski obsługiwany jest za pośrednictwem Niemiec. Z kolei Francja obsługuje Hiszpanię i Portugalię.