Jakość & Niezawodność

Firma Morpol swoją pozycję lidera na światowym rynku zawdzięcza dzięki niesłabnącej dbałości o jakość. Surowiec przetwarzany jest w supernowoczesnych procesach technologicznych charakteryzujących się bardzo wysoką wydajnością, niezawodnością z zachowaniem standardów bezpieczeństwa żywności.

Jakość i niezawodność to podstawowe kryteria organizowania działalności przetwórczej w firmie, od pozyskania surowca przez przetwórstwo aż po konfekcjonowanie i logistykę. Spełnienie najwyższych standardów potwierdzają wyniki setek audytów i kontroli wewnętrznych oraz zewnętrznych prowadzonych każdego roku, w tym wielu niezapowiedzianych. Dowodem są również liczne uzyskane przez firmę certyfikaty.

Niezmiennie bardzo wysoka jakość wyrobów firmy Morpol ma swoje źródło w odpowiednio zorganizowanym zaopatrzeniu, którego najważniejszym zadaniem jest poszukiwanie najwyższej jakości łososia atlantyckiego oraz najlepszych dostępnych okazów pozostałych ryb. Na każdym etapie przetwórstwa pracują zespoły o ogromnych kwalifikacjach, a każdy wyrób przechodzi surową kontrolę jakości. Pięćdziesięcioosobowy zespół kontroli jakości dysponuje na miejscu własnym laboratorium do badania surowca i oceny organoleptycznej właściwości wyrobów na każdym etapie produkcji. Stosowane są kompleksowe procedury identyfikowania każdego wyrobu w ramach pełnego monitoringu procesu technologicznego.


Całość procesu przetwórstwa – od wstępnego przygotowania filetów przez wędzenie, krojenie, marynowanie i pozostałe zabiegi, aż po konfekcjonowanie i wysyłkę – odbywa się przy udziale wysoko kwalifikowanej, zatrudnionej na stałe załogi. Dzięki regularnym szkoleniom obejmującym dotychczasowych jak i nowych pracowników ich umiejętności są stale doskonalone i utrwalane.

W znacznej mierze eksploatowane maszyny i urządzenia do przetwórstwa ryb zostały zaprojektowane w firmie Morpol i wykonane wyłącznie w Morpol Technology. Kluczowymi przesłankami procesu ich projektowania jest jakość i niezawodność, a także bezpieczeństwo żywności, wydajność produkcji i optymalizacja parametrów ergonomicznych. Konstrukcja urządzeń jest wolna od niedostępnych powierzchni, dzięki czemu łatwo się je otwiera i czyści przy jednoczesnym zapewnieniu konsekwentnie wysokiej jakości produkowanych wyrobów.  Pełna zgodność ze specyfikacjami odbiorców oraz estetyczne i funkcjonalne opakowania gwarantują komfort zarówno w handlu jak i podczas konsumpcji. 


Galeria